Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Orłem

Fundacja Kultury AFRONT i Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zapraszają 21 kwietnia, o godz. 18.00, na spotkanie autorskie Pawła Orła – autora dyptyku „teksty seksualne” i „teksty funeralne” (wydawca Fundacja Kultury AFRONT).

Miejsce spotkania: GSW BWA w Olkuszu, ul. Szpitalna 34

WSTĘP WOLNY!

Paweł Orzeł (ur. 1985 w Madrycie). Prozaik, dramatopisarz i tłumacz. Mieszka w Warszawie. Jest laureatem nagrody Stowarzyszenia Młodych Poetów. Wydał dramat „Defenestracja” (2005), zbiór opowiadań „Nic a nic” (2009), zbiory prozy eksperymentalnej „Cudzesłowa” (2010), „Ostatnie myśli (sen nie przyjdzie)” (2011), „Arkusz [^pi^gmalion]” (2014) i dziennik-niedziennik „Nadgody”. A w 2021 „Przedświty” (PIW). Jego opowiadania znalazły się w antologiach współczesnych polskich opowiadań: 2011 (FORMA 2011), 2014 (FORMA 2014). Niedawno zadebiutował jako tłumacz młodej poezji hiszpańskiej: Francisco Javier Navarro Prieto „Piękny świat” (PIW 2022). W 2020 roku opublikował nakładem Fundacji Kultury AFRONT „teksty seksualne”, a w 2022 dopełnił dyptyk wydając w tej samej oficynie „teksty funeralne”.

O „tekstach funeralnych”:
„Książka zimna jak lód. Nie czekają na nas rajskie ogrody, tylko ciemne, wilgotne czeluści; biada tym, którzy do nich schodzą – jak pisał Dante, problem w tym, że niektórzy wybierają się na tę wędrówkę jeszcze za życia. Jedni bowiem toczą byt, w którym śmierć odsuwają od siebie jak najdalej, aż za horyzont, inni odwrotnie – pławią się w niej, być może się w niej nawet kochają. Bez wątpienia >>teksty funeralne<< napisał ktoś z grona tych drugich, których wypadałoby nazywać celebrytami niebytu”. (Erazm Furman)