Antologia damsko-męskich opowiadań – inicjatywa wydawnicza

Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą inicjatywą wydawniczą. Będzie to antologia damsko-męskich opowiadań, na którą złożą się dwa tomy prozy:
tom I – „Kobiety mężczyznom”,
tom II – „Mężczyźni kobietom”.

Antologia ma pokazać siłę literatury i jej znaczenie w przełamywaniu uprzedzeń i konwenansów. Publikacja ma przełamać tabu we współczesnej polskiej literaturze, gdzie kobiety piszące o mężczyznach podejrzewane są o mściwość, a mężczyźni piszący o kobietach – o mizoginizm. Liczymy, że wspomniane wydawnictwo pomoże nawiązać dialog artystyczny między płciami – tak na polu autorskim, jak i czytelniczym.

W obecnej chwili zbieramy teksty do niniejszej antologii. Dotychczas do współpracy udało się nam przekonać liczne grono znakomitych polskich pisarek i pisarzy. Są to m.in.: Anna Nasiłowska („Wolny agent Umeda i druga Japonia”, „Historie miłosne”), Joanna Skwarek („Żona Lota jeszcze się zastanowi”), Danka Braun („Krwawy medalion”), Karol Maliszewski („Sajgon”, „Manekiny”), Zbigniew Masternak („Chmurołap”, „Księstwo. Księga druga”, „Scyzoryk”, „Nędzole”), Radosław Kobierski („Ziemia Nod”), Andrzej Muszyński („Południe”, „Miedza” „Cyklon”, „Podkrzywdzie”), Marek K.E. Baczewski („Bajki Baczewskiego”, „Leksykon myśli samobójczych”), Maciej Melecki („Inwersje”, „Gdzieniegdzie. Zapiski”), Marcin Pilis („Plebania”, „Łąka umarłych”).

Chętnych do finansowego wsparcia wydania niniejszej publikacji prosimy o dokonywanie wpłat na konto naszej Fundacji:

Bank Pekao SA

Nr rachunku: 08 1240 4966 1111 0010 7028 1339

z dopiskiem: wpłata na wydanie antologii Kobiety-mężczyznom/Mężczyźni-kobietom.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za życzliwość.