Spotkanie autorskie z Mariuszem S. Kusionem – zaproszenie

Zapraszamy na spotkanie z krakowskim poetą Mariuszem S. Kusionem!

19 stycznia 2018, godz.18.00, GSW BWA w Olkuszu, ul. Szpitalna 34.

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej BWA

Patronat medialny: Fundacja Kultury AFRONT

Wstęp wolny!

Mariusz S. Kusion – publicysta, poeta, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych, trener nauki. Ukończył studia w UJ na kierunkach prawo i stosunki międzynarodowe. Autor publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu obu dziedzin swojego wykształcenia. Publikował w wydawnictwach pokonkursowych, na poetyckich pocztówkach, w antologiach i pismach literackich „Akant”, „Szafa”, „Protokół Kulturalny”, „Migotania”, „PKPzin”, „Lamelli”, „Okolica Poetów”, „2 miesięcznik. Pismo ludzi przełomowych”, „Wobec” – miesięcznik społeczno-kulturalny i „Журнал Всесвіт” (Kijów).

Jego wiersze prezentowano także na wystawach w wielu polskich miastach. Tłumaczony na język angielski, włoski i ukraiński. Zainteresowany syntezą sztuk, podejmuje projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i plastyki. Na przykład spektakl multimedialny pt. „Ubierz mnie w słowa”, który powstał w oparciu o jego erotyki (premiera 27 czerwca 2014 r., teatr „ToTu”, Wrocław). Jest jednym z uczestników projektu „Czas zatrzymać, czas zobaczyć”, w ramach którego bogato ilustrowane wiersze ukazały się w kalendarzu na rok 2015/2016 (wydawnictwo „Edica”).

Od 2013 r. uczestniczy w corocznej akcji „(Anty)Walentynki na Krechę”, podczas której 14 lutego w kraju i za granicą rozprowadzane są autorskie pocztówki z wierszami członków i sympatyków ogólnopolskiej Grupy Literycznej „Na Krechę”.

Zadebiutował w 2015 r. tomem „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”.