Dyskusja nt. kultury i koncert zespołu Po Burzy – zaproszenie

akwarela autorstwa olkuskiego poety, malarza i muzyka Janusza Czerniaka

Fundacja Kultury AFRONT i Galeria Sztuki Współczesnej BWA  zapraszają na dyskusję panelową pt. „Kultura w Olkuszu, a może Miasto Kultury Olkusz” oraz koncert zespołu Po Burzy.

Czym jest kultura? Jaka jest jej rola? Czy kultura jest potrzebna? Dlaczego jest marginalizowana? Jakie jest jej miejsce w naszym mieście? Na te i inne tematy porozmawiamy podczas zaplanowanego spotkania, po którym zapraszamy na porcję dobrej muzyki w wykonaniu zespołu Po Burzy.

Zespół Po Burzy powstał w Bukownie w 2014 roku, łącząc odmienne osobowości i sposoby fascynacji muzyką. Obecny skład grupy to osiem osób i bogate, eklektyczne instrumentarium. Członkowie zespołu dysponują różnorodnym doświadczeniem muzycznym i estradowym, wyniesionym z działalności w zespołach rockowych, bluesowych, popowych, grupach muzyki sakralnej i kabaretowych. Grupa opracowuje oryginalny repertuar, przygotowując autorskie kompozycje z wykorzystaniem tekstów zarówno własnych, jak i udostępnianych przez zaprzyjaźnionych poetów. Zespół jest otwarty na różnorodne źródła muzycznej inspiracji, jednak gatunkiem dominującym i przyjętym kierunkiem rozwoju grupy jest poezja śpiewana. Z Po Burzy stale współpracują regionalni rzemieślnicy artystycznej obróbki słowa pisanego, m.in. Paweł Kękuś, Urszula Kalecińska-Kucik, Danuta Majcher, Irena Krzywiecka, Janina Dąbrowa.

Data i miejsce wydarzenia: 1 kwietnia 2017, godz. 16.00, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu, ul. Szpitalna 34.

Wstęp wolny.

zespół Po Burzy